Wiele możliwości, jeden trawnik

Czym kosić trawnik? Duży wybór, duże możliwości

Posiadanie trawnika to obowiązek, ale większość ludzi ceniących zieleń przed domem stara się zapewnić mu atrakcyjny, porządny wygląd. Utrzymanie w ryzach trawnika, który od początku jest zadbany, nie wymaga zbyt wiele kosztów, o ile postępuje się rozsądnie. Potrzebne są urządzenia gwarantujące odpowiednie nawadnianie, drenażowanie, usuwanie niepotrzebnych i starych części roślin, jak również oczywiście koszenie. Maszyny i narzędzia, dzięki którym można skosić lub przystrzyc trawnik, dobiera się pod względem jego rozmiarów, jak również różnych dodatkowych parametrów. Nowoczesne kosiarki elektryczne są chyba najbardziej uniwersalne – poradzą sobie z dużą powierzchnią oraz z trawnikiem niewielkim czy podzielonym na małe segmenty. Jeśli na trawniku rosną rośliny ozdobne czy mieszczą się rabatki, lepszym wyborem będą podkaszarki elektryczne – są bardziej precyzyjne, jednak jeśli powierzchnia do koszenia jest duża, wykonanie całości pracy będzie męczące.

Spalinowe czy elektryczne?

Urządzenia o napędzie spalinowym wybierane są przeważnie do koszenia w miejscach oddalonych od wszelkich budynków – są znacznie bardziej mobilne, więc wygodniejsze. Mają też większą moc i nie trzeba obawiać się aż tak o zużycie maszyny. Dostępne są kosiarki oraz kosy spalinowe – obowiązuje ta sama zasada wyboru, czyli kosiarki do większych powierzchni, kosy do mniejszych. Ewentualne małe skupiska traw lub grubsze pędy świetnie podetną nożyce do traw, gwarantujące dużą wygodę pracy.

2 komentarze

  • Pirotechnik

    Nożyce mogą mieć krótką lub długą rączkę. Niektórymi da się przycinać nawet gałęzie, pędy krzewów, co znakomicie pomaga przy porządkowaniu działki.

  • Anabella

    Kosiarki spalinowe trzeba umieć obsługiwać – jeśli coś się wymienia lub naprawia, sprawiają kłopoty jak samochód. Elektryczne są łatwiejsze w obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *